2. ročník Hokejové bitvy opět ovládla Univerzita Karlova

Loni v listopadu vznikl v Praze zajímavý a ojedinělý projekt Hokejové bitvy 4 největších pražských univerzit – UK, VŠE, ČVUT a ČZU. A protože loňský ročník, který ovládla UK, sklidil u diváků velký úspěch, sešla se tato elitní čtyřka v pražské Tipsport areně i letos.

Oproti loňsku prošel program Hokejové bitvy značnými změnami, o kterých jsme se rozepsali už dříve v článku Hokejová bitva 2012 – startuje další ročník jedinečného turnaje .

UK vs. ČZU

Už od pohledu byl favorit tohoto úvodního duelu jasný. Loňský suverén a vítěz UK, proti týmu ze Suchdola, který naopak skončil poslední. A začátek utkání tomu také odpovídal. Drtivý nástup UK znamenal vedení 3:0 a to bylo odehráno jen necelých 9 minut. Vše směřovalo k debaklu a pohodlnému vítězství obhájců trofeje. Zemědělka ale po prospaném začátku zabrala a dokázala svou hru diametrálně zlepšit. Odměnou bylo snížení na 4:3 5 minut před koncem zápasu. V tu chvíli byli Lvi ze Suchdola na koni a sahali po vyrovnání. Bohužel, tým UK prokázal svojí zkušenost a gólem na 5:3 si pouhých 17 sekund před sirénou pojistil postup do finále. ČZU se ale i přes prohru za svůj výkon nemusí stydět. Bylo znát, že se tým oproti minulému roku více sehrál a chybělo jen trochu štěstí, aby se hned v prvním zápase zrodilo překvapení.

UK – ČZU 5:3 (3:1; 2:2)
Branky: 2. Novák, 6. a 20. Šafránek, 8. a 30. Křepelka – 15. Šnajdauf, 23. Krňanský, 25. Pašek
Vyloučení: 5:5

VŠE vs. ČVUT

Druhý zápas byl duelem loňského druhého a třetího místa. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj, což se potvrdilo hned v prvních 15 minutách, které skončily bez branek. Ty přišly až v druhé části. Do té doby aktivnější ČVUT si dvakrát nepohlídalo zadní vrátka a přišel trest v podobě rychlého vedení VŠE 2:0. Lvům z ČVUT se sice 4 minuty před koncem podařilo zápas zdramatizovat kontaktním gólem, ale toužené vyrovnání už nepřišlo. Do finále se tedy stejně jako minulý rok probojovali Ekonomové z VŠE, zatímco na ČVUT zase čekal jen zápas o 3. místo.

VŠE – ČVUT 2:1 (0:0; 2:1)
Branky: 16. Dušek, 19. Fousek – 26. Babka
Vyloučení: 5:1

Zápas o 3. místo

Před samotným finále se ještě ten den odehrál i zápas o 3. místo. ČZU nabuzena dobrým výkonem proti UK tentokrát nechtěla ponechat nic náhodě a dopustit tak stejnou situaci jako loni, kdy obě svá utkání nezvládla. Odměnou za zvýšenou aktivitu byl vedoucí gól ve 13. minutě. Když pak na začátku druhé části zvýšila ČZU vedení na 2:0, vypadalo to na hladké vítězství. Jak už se ale ten večer několikrát potvrdilo, žádný z týmů se nevzdává tak snadno. Bohužel, snížení na 2:1 z pohledu ČVUT přišlo příliš pozdě. ČZU tedy poprvé poznala chuť vítězství v Hokejové bitvě a odměnou jí byly bronzové medaile. ČVUT naopak tento rok odjelo s prázdnou.

ČVUT – ČZU 1:2 (0:1; 1:1)
Branky: 30. Žoha – 13. Krňanský, 17. Láska
Vyloučení: 1:2

Finále

Stejně jako loni, i letos si to o pohár primátora hl. m. Prahy rozdala VŠE proti UK. VŠE se samozřejmě nechtěla spokojit jen s druhým místem a do utkání Ekonomové doslova vlétli. Zaslouženého vedení 1:0 se však dočkali až ve 14. minutě, kdy se trefil Nykl. UK obdržená branka nakopla a na začátku 2. třetiny srovnala na 1:1. Zajímavé věci se ovšem zašly dít až na začátku třetiny poslední. Ekonomové v té době asi byli myšlenkami ještě v kabině, což UK potrestala dvěma slepenými góly a šla do pohodlného vedení 3:1. Riskující VŠE navíc začala více otevírat hru, což bylo opět potrestáno další brankou UK. Utkání tak skončilo trochu nespravedlivým výsledkem pro VŠE, nicméně UK opět prokázala, že v Praze nemá konkurenci a trofej jí po právu patři.

VŠE – UK (1:0; 0:1; 0:3)
Branky: 14. Nykl – 19. Fuchs, 34. Štulc, 36. Švaříček, 44. Jirků
Vyloučení: 4:4

2. ročník Hokejové bitvy je tedy úspěšně za námi a nutno říct, že to byl ročník opět velmi úspěšný. Všichni dorazivší se dobře bavili, viděli atraktivní hokej plný gólů a určitě nikomu nevadilo, že poslední utkání skončilo jen těsně před půlnocí. Naopak, afterpárty s DJ Rockstarem přímo v útrobách Tipsport areny se začala vylidňovat až nad ránem. Tak zase za rok!

Zdroj fotografií: Hokejová bitva