1. ročník Hokejové bitvy zná své vítěze

Hokejová bitvaV listopadu se (tehdy ještě v Tesla aréně) utkaly ve velké hokejové bitvě 4 největší pražské univerzity. Semifinálové zápasy tehdy rozhodly, že týmy VŠEUK si to ve velkém finále 7. března rozdají o Pohár primátora hl. m. Prahy, zatímco týmy ČVUTČZU se poperou o čest v souboji o 3. místo. Zajímá vás, jak to všechno dopadlo? Čtěte dál!

ČZU vs. ČVUT

Nejdříve bylo v nově přejmenované holešovické Tipsport aréně na programu utkání o 3. místo mezi „Zemědělci“„Techniky“. Na jedné straně tedy na podzim zrozený tým, který hned ve svém prvním zápase dostal pořádnou lekci od VŠE, na straně druhé o něco více sehraný tým z Dejvic, který slušně potrápil tým Univerzity Karlovy. To vše ale bylo nyní zapomenuto a oba týmy chtěly ukázat, co v nich doopravdy je.

A podle toho to také na ledě vypadalo. Tempo, ve kterém oba týmy do zápasu vlétly, přineslo své ovoce už v 7. minutě, kdy se tým ČVUT dostal do vedení, a to dokonce ve svém vlastním oslabení. To bohužel trochu rozhodilo do té doby o něco lepší tým ČZU a přišel trest v podání druhého gólu ČVUT. Když už to ale vypadlo, že se pro Zemědělku rodí další nepěkný výsledek, přišlo alespoň snížení na 2:1 těsně před koncem první třetiny. Od té doby se hrála velmi vyrovnaná partie s množstvím šancí na obou stranách, které dávaly vyniknout především gólmanům obou týmů. Do konce zápasu už ani jeden z nich nebyl překonán a diváci tak už gól neviděli. Tým ČVUT těsně vyhrál a může se těšit z 3. místa i zajímavé finanční odměny.

Souboj o 3. místo ovšem nebyl jen souboj na ledě. I na tribunách to pořádně vřelo. Zatímco ale na podzim měl tým ČZU jasně nejlepší fanoušky, nyní jakoby ti největší ultras zůstali doma. Až zhruba v půli zápasu začal být i kotel „Zemědělců“ trochu hlasitější. Chybět nesměl samozřejmě ani oblíbený pokřik „My máme pivovar, co máte vy?!”

ZAJÍMAVOST: ČZU před zápasem myslela na svoje fanoušky, kteří si mohli pořídit šály „Fandím ČZU“ v barvách univerzity. Bohužel se to ukázalo jako méně hlasité řešení. Příště by to chtělo řehtačky!

ČZU – ČVUT 1:2 (1:2; 0:0; 0:0)
Branky: 20. Sobík – 7. a 18. Babka
Vyloučení: 5:5

Hokejová bitva

UK vs. VŠE

Ve 20:30 už ale přišlo na řadu velké finále mezi Vysokou školou ekonomickouUniverzitou Karlovou. Zápas lépe začal pro tým Karlovky, který se dostal do vedení už ve 3. minutě. VŠE se dostávala do tempa jen velmi pomalu, což samozřejmě více vyhovovalo soupeři a do sítě „Ekonomů“ sázel jeden gól za druhým. Čestného zásahu do sítě UK se však tým VŠE přeci jen dočkal, konkrétně ve 34. minutě, kdy na 3:1 snižoval Bláha. Na víc už ale tým ze Žižkova nestačil a z finálového zápasu si tak odnáší nepříliš oku lahodící porážku 1:5. Tým UK se naopak může pyšnit vítězstvím a 1. místem v Hokejové bitvě pražských univerzit.

Zatímco na ledě jasně dominovala Univerzita Karlova, v hledišti tentokrát vládli fanoušci VŠE. Zřejmě ponaučeni podzimním zahanbením, kdy jich přišlo na zápas proti ČZU asi tak pět a půl, v jejich sektoru nebylo k hnutí a vytvářeli v hale bouřlivou atmosféru. V tomto ohledu má UK co dohánět, protože už v semifinále nebyl jejich sektor ani zdaleka vyprodán.

ZAJÍMAVOST: Za oba týmy nepřišli bojovat jen ostří hoši ale i zástupkyně něžného pohlaví. Za UK to byla Zuzana Radostová, dres VŠE pak oblékla Kateřina Pipková, kterou jsme již měli možnost vidět v semifinálovém zápase proti ČZU. Tým VŠE si připsal ještě jednu zajímavost v sestavě. Jejich brankářská jednička, Martin Štěpánek, totiž na zápas přiletěl až z Itálie, kde momentálně studuje na ERASMU.

UK – VŠE 5:1 (2:0; 2:1; 1:0)
Branky: 3. a 56. Alexa, 19. a 25 Hoffman, 38. Kulich – 34. Bláha
Vyloučení: 5:6

Takový tedy byl 1. ročník Hokejové bitvy. Nechyběly krásné góly, skvělí fanoušci, ani nějaká ta rána pěstí. Zkrátka všechno, co má dobrý hokej mít a všichni zúčastnění jistě doufají, že se zde setkají již příští rok v další Hokejové bitvě!